Mi a politikum? Előadássorozat a BCE Társadalomelméleti Kollégiumában a politikai ontológia versengő felfogásairól. A félév során a politikum kitüntetett jelentőségű létszférájának helyét keressük a társadalomelméletben marxista, konzervatív, egalitárius-liberális, egzisztencialista és egyéb, nehezen besorolható életművek nézőpontjából. Mi végre van az állam? Mi adja a politika kitüntetettségét és mi a problematikusságát? Hogyan nyerhető el a politika által a jó? Mi a politikai cselekvés, és van-e önértéke? Az eredete vagy a célja felől írható le? Kell-e ragaszkodnunk a normálállapothoz?
Második vendégünk Kovács Gábor, az MTA Filozófiai Intézetének kutatója, a népi mozgalom, valamint Arendt és Bibó politikai- és kultúrfilozófiájának egyik legalaposabb hazai ismerője, számos folyóiratcikk szerzője. A beszélgetés során Hannah Arendt egyedi politikai filozófiai életművén keresztül közelítünk a politikai létszféra korábban felvetett sajátos kérdéseihez.
A beszélgetés nyilvános, helyszíne a Ráday Kollégium 106-os terme. Ha külsős vagy, részvételi szándékodat kérlek jelezd itt: mrnymkls@gmail.com. (Ez a kollégiumi beléptetés miatt kell.)
Hozzászólások