Prof. Dr. Aszódi Attila: A paksi atomerőmű bővítése, az a...

Szervező: Wigner Jenő
BME F épület, F3213
2013
november 14.
BME
Budapest
Free
Miért gyere el?

A 2011-es fukushimai atomerőmű-baleset az egész világot megrázta, a...

A 2011-es fukushimai atomerőmű-baleset az egész világot megrázta, az atomerőművek biztonsága az érdeklődés középpontjába került. Németország szinte azonnal úgy döntött: tíz éven belül fokozatosan összes atomerőművét bezárja, függetlenül azok korától és biztonságosságától. Milyen hatással lehet az erőltetett német energiafordulat az európai villamosenergia-piacra? Vajon ez a követendő példa számunkra is?

Hiszen közben számos más ország épp az ellenkezőjére készül: hosszas előkészítés után békés célú atomenergia-programot indít Törökország, Vietnám, Jordánia vagy épp az olajban gazdag Szaúd-Arábia. Mégis az atomenergia jelentené a megoldást a világ kínzó energetikai problémáira?

Az Országgyűlés 2009-ben elvi jóváhagyást adott a paksi bővítésre, ez alapján még két, egyenként 1000-1600 MW-os blokk épülhetne Pakson. Milyen érvek támasztják alá a bővítés szükségességét, milyen gazdasági és biztonsági mutatókkal rendelkeznének az új blokkok? Hogyan tanulhatunk a közelmúlt építési tapasztalataiból, hogy elkerüljük az építési idő megcsúszását, a költségek elszabadulását?

A Wigner Jenő Szakkollégium által szervezett előadás a fenti kérdésekre keresi a választ.
További info az esemény weboldalán.

Helyszín

BME F épület, F3213

Hozzászólások