A recept egyszerű: végy 10 embert – kicsit, nagyot, férfit, nőt, különböző nemzetiségűeket, ők pedig számtalan variációban eljátsszák, megmutatják azt, hogyan alakul ki egy közösség? Mitől válik tíz ember együttléte közösséggé? Válik-e, válhat-e egyáltalán azzá? Mit képes reprezentálni egy csapatnyi ember? Okos kérdések, okos rendező: Ivana Müller előadásainak címei mindig pontosak, hol játékos formában, hol pedig filozofikusan, de magukban hordozzák az adott produkció alapkérdését.
Ebben a darabban a Horvátországban született, jelenleg pedig Franciaországban élő táncos/koreográfus/
rendező/író 10 előadójával (különböző) politikai rendszereket társadalmi
koreográfiákként táncoltat el. Sajátos nyelvet és szabályrendszert használva vetítik elénk a különböző politikai rendszerekből már jól ismert álláspontokat és problémákat.
Az előadás központi kérdése pedig nem több és nem kevesebb mint az, hogy ki, mit, milyen formában képvisel. A koreográfiai/színpadi elemek sora meglepően tág (játszó)teret biztosít a szociopolitikai felfedezéseknek.
Ivana Müller gyakran meghatározhatatlan műfajú előadásait, installációit, szöveges és hangperformanszait számos nemzetközi fesztivál válogatja be programjába. A Rotterdamse Schouwburg, a párizsi La Villette, a Wiener Festwochen, a New York-i DTW, a berlini HAU és a brüsszeli Kaaitheater rendszeres fellépője.
Müller munkáinak visszatérő motívumai az önmeghatározás, a szerzői fogalmak újradefiniálása, a test és reprezentációja, a képzelet és annak helyszíne, az előadó és a befogadó közötti kapcsolat vizsgálata.
Két darabját 2008-ban és 2009-ben a budapesti MU Színház tűzte műsorára nagy sikerrel (While We Were Holding It Together, Playing Ensemble Again and Again).
Hozzászólások